George Simion: „Îl aștept pe Veștea la sediul partidului să discutăm ce vrea să facă pentru țară”

George Simion
Scris de Realitatea din PRO Publicat: 22 iun. 2026, 15:41
„Premierul desmenat, Adrian Veștea trebuie să discute cu noi”, a declarat George Simion. Liderul suveraniștilor a transmis că acesta este așteptat la ora 20.00 la sediul partidului AUR pentru a discuta scoterea României din criza politică în care se află.
Citește și
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 15:05Bolojan l-a activat pe Blaga: ce plan are cu „Buldogul” și ce rol îi pregătește în PNL
- 14:53AUR anunță „victorie” în BPR din Parlament: Audierile miniștrilor "nu vor mai fi un simulacru"
- 12:19Parlament / Comisii de specialitate - încep audierile miniștrilor propuși în Guvernul Veștea
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News

























