George Simion, mesaj ferm de peste Ocean: ”Rupeți coaliția acum, nu dați vina pe noi. AUR nu a negociat cu PNL și PSD”-VIDEO

George Simion și Alessia Păcuraru
Scris de Realitatea din PRO Publicat: 29 mar. 2026, 15:14
George Simion a declarat, într-un interviu realizat în exclusivitate de jurnalista Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, că actuala coaliție de guvernare, formată din PSD, PNL, USR și UDMR, a menținut puterea ”împotriva firii” și a refuzat să facă loc unei alternative. Președintele AUR acuză că România a fost împinsă spre sărăcie, recesiune tehnică și prag de faliment. De asemenea, liderul suveranist afirmă că AUR este ”singura forță redutabilă” din opoziție, respinge zvonurile privind negocieri cu partidele aflate la guvernare și cere ruperea coaliției.
Citește și
- 16:00Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 15:18Șeful Consiliului Județean Cluj, liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa lui Bolojan: „Ai trădat președintele României”
- 15:15PSD a pregătit programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu
- 15:09Război în PNL. Formațiunea pro-Bolojan condamnă deschis acțiunile „puciștilor” printr-un comunicat acid
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News

























