Cele două opțiuni ale PNL dacă PSD rupe coaliția. Lider PNL: „Ori obținem guvern minoritar, ori trecem noi în opoziție!”

Cele două opțiuni ale PNL dacă PSD rupe coaliția. Lider PNL: „Ori obținem guvern minoritar, ori trecem noi în opoziție!”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 30 mar. 2026, 18:12
PNL va avea două opțiuni dacă PSD va decide să iasă de la guvernare. Vicepreședintele liberal Gheorghe Falcă a transmis că ori se obține un Guvern minoritar, susținut de un Parlament ori PSD va fi lăsat să guverneze și PNL va fi în opoziție.
Citește și
- 19:30Miron Mitrea: „Asistăm la cel mai mare jaf la care a fost supusă România în ultimii 36 de ani”
- 14:31Marius Budăi acuză PNL și USR că au împins România în blocaj politic și vorbește despre „dosarul iresponsabilității”
- 14:29Cristoiu acuză: anticipatele ar fi diversiunea lui Bolojan ca să rămână la putere „în vecii vecilor”
- 14:28Planul lui Bolojan pentru putere: să rămână la vârf până la iarnă. Când ar putea fi organizate alegerile anticipate
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News

























