Realitatea PLUS, o nouă victorie în instanță. Curtea de Apel București a anulat decizia CNA de a întrerupe emisia pentru trei ore

Realitatea PLUS
Realitatea PLUS a obținut o nouă victorie în instanță. Curtea de Apel București a anulat, miercuri, decizia CNA de a întrerupe emisia Televiziunii Poporului pentru trei ore, în data de 4 iunie 2026, în intervalul 18:00–21:00. Este pentru prima dată când instanța dă câștig de cauză unei instituții media și invalidează o decizie de întrerupere a emisiei.
”Admite cererea de suspendare. Dispune suspendarea executării Deciziei CNA din data de 27.05.2026, prin care s-a stabilit în sarcina reclamantei PHG MEDIA INVEST S.R.L., pentru postul Realitatea Plus, „obligaţia de a difuza, în data de 04.06.2026, în intervalul orar 18:00-21:00, timp de 3 ore, numai textul deciziei de sancţionare”. Executorie. Cu drept de recurs în termen de 5 zile de la comunicarea hotărârii, cererea urmând a se depune la Curtea de Apel Bucureşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 03.06.2026, ora 16:00”, se arată în decizia judecătorilor publicată pe portalul instanțelor de judecată.

Citește și:
- 17:40 - Dominic Fritz dezvăluie „planul B” al lui Nicușor Dan: ce se întâmplă dacă Guvernul Tomac nu trece de Parlament
- 16:30 - Eugen Tomac: „Sper ca USR să dea dovadă de multă responsabilitate”. Mesaj după negocierile pentru guvernul tehnocrat
- 12:43 - Ninel Peia: Cum s-au transformat serviciile de informații în fabrici de validat iluzii?!
- 12:42 - Tomac cere sprijin politic pentru formarea Guvernului: „Timpul ne presează iar responsabilitatea este uriașă”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News














