PNL, ultimatum către PSD: Să vină cu o soluție sau să stea deoparte

PNL PSD
PNL dă 'un ultimatum' PSD să vină în această săptămână cu o soluție la criza politică, iar, dacă nu poate, să se dea deoparte și să lase pe alții să caute una, a transmis, luni, liderul deputaților PNL Gabriel Andronache.
'PSD parcă a uitat complet de criza politică pe care a declanșat-o. Sunt aproape trei săptămâni de când PSD a dat jos actualul Guvern și n-are nicio preocupare să vină cu o soluție pentru România', a scris Andronache, pe Facebook.
El a amintit că de la decizia depunerii moțiunii de cenzură și până la votarea ei a trecut doar o săptămână, fiind scurtate toate termenele procedurale.
'Deci, PSD s-a mișcat foarte repede când a fost vorba de a distruge ceva, însă același PSD nu e deloc interesat când vine vorba să pună ceva în loc. Dăm un ultimatum PSD să vină în această săptămână cu o soluție la criza politică. Dacă nu poate, atunci să se dea deoparte și să lase pe alții să caute o soluție la ceea ce PSD a stricat', a afirmat parlamentarul liberal.
Citește și:
- 17:21 - Negocieri decisive pentru Guvernul Tomac: Lista finală de miniștri, anunțată miercuri, iar joi sau vineri va fi depusă în Parlament, alături de programul de guvernare
- 17:19 - Eugen Tomac, după întâlnirea cu minoritățile naționale: ”Am libertatea de a-mi alege echipa cu care vreau să lucrez”
- 13:26 - PSD a anunțat liniile roșii în formarea viitorului guvern. Aceste măsuri nu sunt supuse niciunui fel de compromis
- 11:52 - Eugen Tomac, după ce a văzut că nu are susținere: Fac apel la toate partidele politice să iasă din logica reținerii!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News













