Mihai Fifor, atac dur la Ilie Bolojan după noile date publicate de INS: "Pleacă! Lasă-ne! Poate mai reușim să salvăm ceva"

Mihai Fifor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mai 2026, 11:22
Parlamentarul PSD Mihai Fifor a lansat miercuri un mesaj dur la adresa premierului Ilie Bolojan, după ce Institutul Național de Statistică a anunțat că România a înregistrat al treilea trimestru consecutiv de scădere economică. Deputatul afirmă că datele oficiale confirmă intrarea țării în recesiune și acuză Guvernul de „austeritate” și „blocarea economiei”.
Citește și
- 07:44Mii de angajați din educație ies în stradă: proteste ample față de noua lege a salarizării
- 15:29În culisele Summitului G7: Ana-Maria Păcuraru transmite exclusiv pentru REALITATEA PLUS
- 22:41Premierul desemnat, Adrian Veștea, la Realitatea Plus: „N-a fost chiar ușor să iau această decizie, mai ales că propunerea a venit destul de târziu”
- 20:55Tensiuni la Geneva înainte de Summitul G7: Donald Trump și liderii lumii decid soarta economiei globale
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News

























