După ce a rămas blocat pe aeroport, Victor Ponta anunță că dă Wizz Air în judecată

După ce a rămas blocat pe aeroport, Victor Ponta anunță că dă Wizz Air în judecată
Un fost premier a rămas blocat pe aeroport după ce compania aeriană cu care trebuia să zboare i-a anulat zborul.
Un fost premier a rămas blocat pe aeroport după ce compania aeriană cu care trebuia să zboare i-a anulat zborul.
Victor Ponta a povestit, pe Facebook, cum i-a fost stricată vacanța și a fost nevoit să scoată și 2000 de euro din buzunar pentru a plăti alte bilete de avion.
"În această dimineață, la ora 4, am trezit fetele să plecăm în vacanța pe care am plătit-o și la care visează de 6 luni. Am verificat aseară târziu și cursa Wizz de Londra apărea ca plecând la ora 6.30, conform programului. Când am ajuns la aeroport am constatat, alături de alți 200 de români, că a fost anulata cursa - pur și simplu. Noi avem la ora 6 după-amiaza plecarea de la Londra într-o excursie de 7 zile. În disperare de cauză am reușit să găsim 4 bilete (cu 500 de euro un bilet)", a scris Ponta.
Fostul premier spune că va da în judecată compania aeriană.
Compania WizzAir a anulat, doar în ultima săptămână, 23 de zboruri. Iar în luna iunie, compania low-cost a anulat cel puțin 195 de zboruri din și spre România.
Sursa: Realitatea Din PRO
Citește și:
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
- 14:55 - Alexandru Rogobete, apel către politicieni: ”Avem nevoie de o ţară cu un Guvern funcţional”
- 08:07 - Bolojan anunță schimbări pentru investițiile din energie: accesul la rețelele electrice, deblocat prin reguli mai dure
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PRO și pe Google News














